MIT JELENT A STRESSZOLDÁS – ONE BRAIN® KINEZIOLÓGIAI MÓDSZERREL?


A One Brain® Kineziológia – Three in One Concepts® – egy alternatív személyiség-, képesség-, készségfejlesztő holisztikus módszer.
Érzelmi stresszoldó technika, mely elnevezéséből adódóan – One Brain® (Egy Agy) – az elme egyensúlyának megteremtésére és fenntartására szolgál. Az oldások során megteremtjük, a bal agyféltekénk félelmei, és a jobb agyfélteként megoldásai közötti hidat. A módszer sajátossága, hogy „kézzel fogható”, mert a karon történő izomtesztelésre épül, mely során közvetlenül kapcsolódhatunk a tudatalatti érzéseinkkel. A stresszoldás alatt feltárjuk a jelenhez kapcsolódó múltbeli helyzeteket, melyek akadályoznak minket, a mindennapjainkban, boldogságunk megtalálásában, illetve kiteljesedésünkben, életünk bármely területén.
Az érzelmi blokkokat stresszoldó technikákkal, továbbá a testben lévő elakadásokat, különböző korrekciós eszközökkel vezetjük el. Mindennek hatására a test, a lélek és az elme integrációja lehetségessé válik, mely az életünket gyökereiben képes megváltoztatni. 

MI A STRESSZ?

A stressz olyan fizikai, szellemi és érzelmi állapotok összessége, melyek kiváltó oka a feszültség, aggodalom és a nyugtalanság.

A stressz minden sejtünket érinti, szinte az egész testünk görcsben van, a szervezetünket a kimerülés veszélye fenyegeti. Ahogy a feszültség fokozódik, az adrenalin nevű hormon kiválasztása felerősödik. Stressz helyzetekben, az izomok elgyengülnek, a One Brain® módszerben ez képezi az izomtesztelés alapját. Ilyenkor az agyunk blokkolt állapotba kerül, úgymond megszokásból, a régmúlt eseményei alapján reagálunk, bekapcsol az úgynevezett „üss vagy fuss” reakció, mert vagy szeretnénk elmenekülni, vagy szeretnénk visszaütni az érzelmeink hatására. Lássuk be, sok helyzetben ez talán nem a legjobb döntés számunkra, ugyanis ilyenkor két választást láthatunk magunk előtt, vagy egész életünk harcban telne, vagy mindig menekülnénk és nem értjük miért is nem történnek máshogy életünk eseményei?! Valójában stressz mentesen számtalan lehetőség közül választhatunk, mégis az évek során megtanultuk, hogy a történésekre valahogy reagálunk, de mindez nem feltétlen okoz számunkra örömet és boldogságot.
A One Brain® elmélete szerint, az érzelmi elakadásainkat, a fogantatásunktól hordozzuk magunkban, egészen napjainkig.

MIT JELENT AZ ÉRZELMI BLOKK?


Az érzelmi stresszt okozó blokkokat, a legkönnyebben egy példán keresztül tudnám szemléltetni!
Képzeljük el, hogy a fürdőszobában, engedjük a vizet a kádba és nem értjük miért nem megy le a víz. Pedig lassan már úszik a fürdőszoba padlója, és akkor vesszük észre, hogy végig be volt dugva a dúgó, ezért nem tudott lefolyni a víz.
Ilyenek az érzelmi blokkok az agyunkban és a testünkben is, így működnek az életünk eseményeiben.
Az érzelmi stresszoldások hatására, ezt a blokkot – dugót – kihúzzuk, melynek következtében helyreáll az energetikai áramlás a szervezetben. 

HOGYAN KAPCSOLÓDIK ÖSSZE A MÚLT ÉS A JELEN?

Az agyunk egy csodálatos lehetőséget biztosít számunkra, mert nem érzékeli, hogy mikor történt az esemény, 3 évesen vagy 33 évesen.
Az elménk felméri az információt a jelenben és összehasonlítja a múlt tapasztalataival, megállapítja az egyezést vagy érzést, és már reagál is.
Nézzük ezt is egy példán keresztül! Tegyük fel ott vagyok a szülinapi bulimon – 6 évesen – amikor elejtettem a villámat, ami csupa csokitorta volt. Megszeppent arcot vágtam, legszívesebben elszaladtam volna, hiszen úgy
éreztem, hogy a többiek rajtam nevetnek?! Ezt a szituációt az agyam úgy fordíthatja le magában, hogy ügyetlen vagyok, még egy villát se tudok megfogni, és mások mindig rajtam nevetnek.
A stressz hatására, a részletekre nem emlékszünk, például, hogy nagyon a tányér szélére tettem a villát, csak az érzésre, hogy „ügyetlen vagyok”, és hogy „engem mindig kinevetnek” stb.
Ennek következtében felnőttként gondolhatom úgy, hogy nekem semmi sem sikerül, nem tudok egy meetinget megtartani, mert úgy érzem nevetség tárgya vagyok… stb.
A stresszoldás hatására, az új választás lehetőségét kapjuk vissza, így eljuthatunk a számunkra megfelelő döntésekhez, kikerülhetünk a mindennapi „élet” mókuskerekéből. Nyugodtabbá, kisimultabbá válnak a napjaink, kapcsolataink. És nem utolsó sorban, lényegesen kevesebb dolog tud kibillenteni az egyensúlyból.

MILYEN ESETBEN LEHET SZÜKSÉGES A STRESSZOLDÁS?

Tulajdonképpen bármilyen problémára alkalmazható, hiszen minden gondunk mögött ott rejlik az érzelmi kapcsolódás, mellyel az oldások során foglalkozunk, például:

  • magánéleti-, kapcsolati-, párkapcsolati problémák,
  • tanulási problémák,
  • önértékelési problémák,
  • stresszkezelési problémák,
  • családi problémák, gyerekkori emlékek kezelésére,
  • depresszió, pánikbetegség esetén,
  • különböző félelmek kezelésére,
  • pszichoszomatikus tünetek kezelésére,
  • krízis helyzetek kezelésére (válás, haláleset stb.).

HOGYAN ZAJLIK EGY STRESSZKEZELÉS?

A kliens megfogalmazza, hogy milyen üggyel érkezett, jelenleg mi az, ami a legjobban nyomasztja, továbbá megállapítja, hogy mit szeretne elérni az oldás végére, mi a célja.
A test energetikáját ellenőrizzük, a megbízható izomtesztelés érdekében, elvégezzük az előteszteket.
Megnézzük, hogy van-e engedélyünk együtt és az adott ügyön dolgozni. Kiteszteljük mennyi az ügyön a negatív és a pozitív érzelmi töltése a kliensnek. Itt már a tényleges oldási folyamatban vagyunk benne, amikor is izomteszteléssel megnézzük és megismertetjük a klienssel a Viselkedési Barometria alapján, az ügyhöz kapcsolódó érzéseit. Kiteszteljük szükséges-e számára bármilyen korrekció, ha igen ezeket elvégzi a kliens (általában ezek egyszerű gyakorlatok vagy felolvasandó szövegek, melyben segítséget kap a kliens a kezelőtől). Rátekintünk milyen változásokat remélünk. Kiteszteljük az oldás szempontjából leggyengédebb kort, ahonnan a jelen probléma ered. Ebben a korban is teszteljük, a szükséges információkat, hogy milyen korrekció oldja a múltban előjött problémát, majd a rendelkezésünkre álló eszközökkel oldjuk az adott blokkot és a Viselkedési Barometria pozitív oldalát betápláljuk. A jelenben folytatjuk a tesztelést (a kliens végig tudatánál van, nem hipnotizáljuk vagy utaztatjuk, inkább keressük a kapcsolódásokat). Ezután a kliens tudatosítja, megfogalmazza, hogy hogyan kapcsolódik az oldás kora a jelenhez. A stresszt oldva, meghozza saját új döntéseit, választásait.

MENNYI IDEIG TART EGY KEZELÉS?

Egy érzelmi stresszoldás a One Brain® Kineziológiai módszerrel általában másfél-két órát vesz igénybe.

MENNYI IDŐ ALATT VÁRHATÓ EREDMÉNY (HÁNY STRESSZOLDÁS SZÜKSÉGES)?

A módszer minden esetben hatékony, a kérdés mindig az, hogy a kliens hol tart a folyamatban. A kliens pontosan érzi mikor, és mire van szüksége, ezért az oldásokban mindig ő a tekintély.
Mindenkinek saját ritmusa van, ezért előre sosem lehet tudni, hány oldásra lesz szükség. A felelősség és a döntés mindig a kliensé, ő navigál, a stresszkezelő végig kíséri, átsegíti a folyamaton.

LEHET-E A MÓDSZERREL FIZIKAI BETEGSÉGEKET GYÓGYÍTANI?

Ahogy semmilyen alternatív módszer, így a One Brain® Kineziológiai módszerrel történő érzelmi stresszoldás sem helyettesítheti az orvosi kezelést, diagnózist, gyógyítást!
Mellékhatásai nincsenek!